Dzień otwarty - nasi przyjaciele, muzycy, słuchacze...

IMG 8263

24 września 2016 r. czyli DZIEŃ OTWARTY KURORTU QULTURY Gajowa 9. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy naszych przyjaciół: muzyków, pedagogów, trenerów i coachów, absolwentów i słuchaczy Prywatnej Szkoły Muzycznej. Kilka słów o nich:

STONAGE FULL OF SUN czyli Nicolle Býma (wokal), Sebastian Býma (gitara elektryczna/akustyczna), Piotr Adamczyk(perkusja),Sebastian Sokołowski (bas)

„Stonage Full of Sun ma dwa oblicza, dwa główne nurty z których czerpiemy inspirację. Dadzą się słyszeć echa ciężkich brzmień Southern Metalu, ale też pogłos leniwego przygrywania do południowego słońca. Patrzymy przez pryzmat tego co było w muzyce, na to co jest i ubieramy to w dźwięki”.

Ewa Stellmach - coach, trener mentalny, konsultant kariery, doradca zawodowy, wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu. Stworzyła Akademię Zdrowego Myślenia - dla osób które chcą znaleźć równowagę pomiędzy życiem osobistym i zawodowym, pokonać w sobie lęk, stres i żyć zgodnie ze swoją pasją - wykorzystując talenty do stworzenia ścieżki kariery zawodowej.

Polecamy artykuł Ewy „Licencja na bycie sobą – odkryj jego naturalny talent” (tutaj)

Agata Sajan - absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Od 12 lat związana z zabrzańską Prywatną Szkołą Muzyczną VENO”S STUDIO jako nauczyciel gry na pianinie, teorii muzyki oraz rytmiki. Od 3 lat prowadzi pracownię artystyczną o nazwie „Sztukatella" łącząc pasję muzyczną z talentem pedagogicznym, plastycznym oraz zamiłowaniem do ceramiki artystycznej.

Agata Kornacka (pianistka, śpiewa także w chórze Resonans con tutti): „Zawsze myślałam, że najłatwiej grać na fortepianie...zmieniłam zdanie, gdy usłyszałam Bacha, etiudy i niemożliwe do złapania akordy. Nie zrezygnowałam jednak z instrumentu, bo zakochałam się w muzyce i genialnych utworach, nawet tych najtrudniejszych”.

Magdalena Kucharczyk (skrzypaczka, wokalistka, brała udział w projekcie kolęd niestandardowych, wystąpiła gościnnie na płycie zespołu CieNie.): „Swoją przygodę z muzyką (tą klasyczną) rozpoczęłam w wieku 7 lat zaczynając naukę gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej. Muzykę rozrywkową zaczęłam zgłębiać w VENO’S rozpoczynając dwa lata temu naukę w klasie wokalu”.

Magdalena Wręczycka (wokalistka, słucha jazzu i soulu, wielka fanka Elli Fitzgerald): „Z muzyką miałam do czynienia od najmłodszych lat. Zawsze kochałam śpiewać i do tej pory jest to moja ogromna pasja”.

Sebastian Sokołowski (basista, saksofonista) - porzucił taniec towarzyski, aby przejść na stronę tych, którzy do tańca potrafią zagrać. Od samego początku muzycznej przygody jest związany z gitarą basową, z którą od lat występuje w wielu projektach, oscylujących wokół najróżniejszych gatunków muzycznych, od muzyki klasycznej poczynając, a kończąc na tak zwanej muzyce lekkiej, łatwej i przyjemnej. Uczy się również gry na saksofonie tenorowym, a swoje "dźwiękowe" pasje dzieli z miłością do Karate Kyokushin i studiami prawniczymi. Z tej wybuchowej mieszanki otrzymujemy osobę, która najpierw coś zniszczy szybkim ciosem, później sama wymierzy sobie karę, a na końcu zagra w kącie celi więziennego bluesa...

Wojciech Bembenek (gitarzysta): „Z natury jestem osobą i pozytywnie nastawioną do nowych wyzwań,  spokojną, lecz jak lubię mawiać "cicha woda brzegi rwie". Muzyka to dla mnie sposób tak naprawdę na wszystko - szczególnie na wyrażenie siebie”.

Katarzyna Kupiec „Nauczam w VENO’S STUDIO od niespełna chyba 18 lat. Jestem muzycznym pedagogiem i pasjonatką tego co robię - daje mi to wiele radości, spełnienia i energii. Grałam i śpiewałam od zawsze…, a co najmniej od 20 lat zajmuję się muzyką „na poważnie”. Założyłam kilka zespołów, zagrałam bardzo dużo koncertów, wykształciłam kilkadziesiąt, a może więcej wokalistów. Obecnie nadszedł czas ogromnego spełnienia w postaci płyty z zespołem Praise Trio (do której napisałam piosenki). Od dekady gram także na gitarze w zespole muzyki żydowskiej, działam również w chórze gospelowym „Z miłości” - właśnie nagrywamy płytę… I tak właśnie chcę działać aż do końca istnienia!”.

Krzysztof Kłak (wokalista, ale nie tylko; muzyką interesuje się od zawsze i samodzielnie uczy się gry na instrumentach, a od dwóch lat uczęszcza na lekcje wokalne do VENO’S STUDIO): „We współczesnej muzyce najbardziej lubię rock i soul. Oprócz tego interesuję się muzyką poważną, zwłaszcza fortepianową z okresu romantyzmu”.

Wiktoria Kuźniarkiewicz (wokalistka i humanistka - uczęszcza do klasy o profilu humanistycznym):  „Jeśli chodzi o śpiewanie to śpiewam odkąd tylko pamiętam. Lubię też tworzyć własne piosenki i grać na gitarze”.

Agnieszka Gabryś (wokalistka): „Najczęściej słucham jazzu, alternatywnej muzyki pop, czasem rocka - jestem jednak otwarta na muzyczne doznania i nie mogę jednoznacznie określi gatunku, który najbardziej lubię. Myślę, że zależy to od dnia, emocji, okresu w życiu... Muzyka jest dla mnie przede wszystkim wyrażaniem siebie, przekazywaniem emocji. Nic mnie tak nie relaksuje, nie wzrusza jak dobrze dobrana "ścieżka dźwiękowa"”.

Daniel Grychtoł - pianista, lubi fusion jazz, ale nie tylko... Często współpracuje muzycznie z Agnieszką Gabryś - także dlatego, że ich gusta muzyczne często się spotykają.

Andrzej Krupa - saksofonista, miał w życiu swój profesjonalny, jazzowy epizod. Najbardziej aktywny był na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Grał z wieloma wielkimi muzykami w Polsce i zagranicą, był członkiem zespołu Radia Opole i zespołu „No Smoking”. 

GIGI&HER BOYSBAND: Danuta Mikusz-Oslislo (saksofon), Andrzej Krupa (saksofon), Stanisław Przybyła (gitara), Wenancjusz Ochmann (piano)

Na co dzień wykonują różne zawody, angażują się w różne działania (m.in. w organizację kolejnych JAZ festiwali), ale to co ich łączy to miłość do muzyki, do jazzu... Na wspólne granie zawsze znajdują czas, a jazzowe poniedziałki na stałe weszły do ich kalendarzy...

Archiwalia