International JAZZ DAY już po raz trzeci w VENO'S STUDIO!

jazzday fb

30 kwietnia 2017 roku o godz. 18.00 zaprosiliśmy - nie tylko wielbicieli jazzu - do KURORTU QULTURY (Gajowa 9), gdzie magiczne dźwięki muzyki synkopowanej w wykonaniu Młodego Jazzu z VENO’S STUDIO były inspiracją do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Jazzu równolegle z muzykami ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej!

International JAZZ Day został ustawiony w 2011 roku na 36. Konferencji Generalnej UNESCO i od tego czasu co roku, 30 kwietna muzycy całego świata świętują wspólnie wartości, które symbolizuje jazz - wolność, kreatywność, różnorodność, tolerancję i pokój biorąc udział w koncertach, festiwalach, wystawach, warsztatach (VENO’S STUDIO i Fundacja ARTeria włączają się w te obchody już trzeci raz). Inicjatorem ustanowienia Międzynarodowego Dnia Jazzu jest jeden z najwybitniejszych pianistów wszechczasów i Ambasador Dobrej Woli UNESCO - Herbie Hancock.

Młody Jazz z VENO’S STUDIO wystąpił w składzie:

Magdalena Kucharczyk - wokal, skrzypce

Magdalena Wręczycka - wokal

Karolina Kowalska - wokal

Agata Kornacka - fortepian

Sebastian Sokołowski - gitara basowa

Wojciech Bembenek - gitara elektryczna

Kamil Przybyła - organy hammonda

Dawid Konwant – perkusja

Zespół zaprezentował różnorodne stylistycznie utwory od "klasycznych” Benny Golsona do bardziej „popowych” z repertuaru Norah Jones, były klimatyczne jazzowe ballady, magnetyczne wokale, pierwsze samodzielne improwizacje instrumentalne czyli radość wspólnego muzykowania… a na koniec jam session z publicznością!

Przygotowanie koncertu Wenancjusz Ochmann, wokalistów Katarzyna Kupiec.

Organizatorem zabrzańskiego wieczoru jest Prywatna Szkoła Muzyczna VENO’S STUDIO oraz Fundacja ARTeria, koordynatorem obchodów międzynarodowych Thelonious Monk Institute of Jazz i UNESCO.

Archiwalia