Recital dyplomowy Marty Izabeli Czuby

Martusia

Wokalny recital dyplomowy Marty Izabeli Czuby – słuchaczki Studium Muzyki Rozrywkowej Prywatnej Szkoły Muzycznej VENO’S STUDIO odbył się 5 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w KURORCIE QULTURY. Marta (wokal) wystąpiła z zespołem w składzie:

Waldemar Czaja - klawisze

Ryszard Rajca - perkusja

Sebastian Sokołowski – gitara basowa

Sebastian Býma - gitara akustyczna/elektryczna

Chórki: Magdalena Kucharczyk, Karolina Kowalska oraz Magdalena Wręczycka

Opieka artystyczna: mgr Katarzyna Kupiec

Na dyplomie zostały zaprezentowane utwory m.in takich wykonawców jak Mela Koteluk, Monika Brodka, Marysia Sadowska, Smolik, Dawid Podsiadło, Novika oraz dwa autorskie utwory Marty Czuby – z pogranicza pop/elektro dance. Pierwsza autorska piosenka nosi tytuł „Spadasz" – to opowieść o zagubionym w szarej codzienności człowieku. Przezwyciężanie trudności, podnoszenie się po upadkach wymaga dużo sił i determinacji, a sam utwór motywuje do poszukiwania własnej ścieżki, własnych wartości, ma być swoistym antidotum na trudną rzeczywistość. Drugi utwór autorstwa Marty, tym razem w języku angielskim, to „Never let you go". Bezpośrednią inspiracją do jej napisania była twórczość jednego z ulubionych kompozytorów bohaterki wieczoru – Hansa Zimmera, autora ścieżek dźwiękowych do wielu filmów. Połączenie muzyki elektronicznej  z akustycznym fortepianem, to nie tylko fuzja muzyki klasycznej z elektronicznej – to w zamyśle autorki historia wielkiej miłości kobiety do mężczyzny. Miłości trudnej, nieakceptowanej społecznie ze względu na różnice w pochodzeniu bohaterów, ukrywanej. Ale to właśnie ta miłość niesie im ocalenie pomimo wojennej zawieruchy.

Ważnym elementem recitalu dyplomowego Marty Czyby była specjalnie przygotowana oprawa wizualna - tym razem "świetlikiem" był Dawid Konwant.

Realizacja dźwięku - Ireneusz Kucharczyk.

Archiwalia