Zajęcia nauki gry na gitarze z Kajetnem Drozdem

kajetan drozd

Do grona nauczycieli Prywatnej Szkoły Muzycznej Veno’s Studio dołączył Kajetan Drozd. Będzie uczył gry na gitarze. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. A oto krótka notka biograficzna o naszym nowym współpracowniku.

KAJETAN DROZD

Charyzmatyczny muzyk "zakochany" w bluesie i bezgranicznie mu oddany. Gitarzysta, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów. Założyciel i lider zespołów Siódma w Nocy, Kajetan Drozd Acoustic Trio oraz Kajetan Drozd Band.

Koncertował niemal na wszystkich ważnych festiwalach bluesowych w kraju, wygrywając w konkursach większości z nich m.in. dwukrotnie na Festiwalu Rawa Blues (2006 i 2008), zwyciężył na bluesowych mistrzostwach polski Polish Blues Challenge 2010, a następnie dwukrotnie reprezentował Polskę na największym bluesowym konkursie International Blues Challenge 2011 i 2012 w Memphis USA.

Kajetan Drozd ma na swoim koncie trzy autorskie płyty: Siódma w Nocy (2009), Bourbon And The Blues (2012) oraz Sześć Strun (2014), jest także obecny na składance muzycznej Minimax.Pl (2008),Piotra Kaczkowskiego i na trzech edycjach wydawnictwa Antologia Polskiego Bluesa (2008, 2009, 2011).

Działalność artystyczna Kajetana nie ogranicza się wyłącznie do koncertowania. Jest współorganizatorem festiwalu Bytomska Moc Bluesa. Prowadzi warsztaty gitarowe, bluesowe jam session w gliwickim Ślaskim Jazz Clubie, gdzie również współorganizował cykl koncertów "Wtorek Bluesowy". Jego wkład w propagowanie bluesa na Śląsku został doceniony przez Władze Miasta Gliwic. We wrześniu 2009 roku odebrał z rąk Prezydenta Miasta nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2008 w kategorii "Młody Twórca". Obecnie stale koncertuje.

Archiwalia