Enterprise Circles

11

Wenancjusz Ochmann prowadził od listopada 2017 r. do kwietnia 2018 r. szereg spotkań pilotujących nowe narzędzie wspierające rozwój artystów i osób kreatywnych w ich życiu zawodowym - Enterprise Circles TM.

Warsztaty zostały zrealizowane się w ramach międzynarodowego projektu ArtENprise (Supporting Artists and Cultural Organizations in developing Entrepreneurial Skills/Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości artystów i organizacji kulturalnych) i obejmowały cykl 3-4 spotkań, w ramach których artyści i reprezentanci sektora kreatywnego mogli rozwijać swoje kompetencje i umiejętności realnego, efektywnego funkcjonowania na rynku, uczyć się szeroko rozumianej przedsiębiorczości zgodnie z metodą Enterprise CirclesTM wypracowaną i przetestowaną już przez Inova Consultancy (Wielka Brytania) na potrzeby m.in. projektu ArtENprise.

Realizatorem projektu jest Fundacja ARTeria (www.fundacja-arteria.org). Projekt jest współfinansowany w ramach europejskiego programu ERASMUS +.

Warsztaty były przeznaczone dla artystów, również studentów kierunków artystycznych oraz projektowych, osób działających jako freelancerzy lub chcących otwierać, bądź już pracujących w ramach własnych działalności gospodarczych.

Warsztaty odbywały się w Kurorcie Qultury Gajowa 9 w Zabrzu-Mikulczycach.

Zdjęcia: archiwum Fundacji ARTeria oraz Sergey Lapshin, www.sergeylapshin.com

Archiwalia