Na scenie i w życiu - głos jako narzędzie pracy (warsztaty)

8

Scena to dla wielu ogromny stres… Dlatego zorganizowaliśmy warsztaty (skierowane do artystów, ale nie tylko - także wszystkich występujących na scenie) o tym jak ujarzmić tremę i emocje związane z wystąpieniami publicznymi.

Wykład i ćwiczenia praktyczne na scenie KURORTU QULTURY w małej, umożliwiającej komfortową pracę grupie czyli m.in.: prawidłowa emisja głosu (narządy mowy i ich działanie, fonacja, higiena głosu), techniki oddechowe (podparcie przeponowe), panowanie nad tremą (trening relaksacyjny) i głosem (artykulacja i dykcja, intonacja i melodyka głosu, jak nie nadwyrężać głosu i być słyszanym), a także kilka słów o tym jak ekspresja i emocje oddziałują na słuchacza, o spójności głosu i komunikacji niewerbalnej czyli… praca na scenie i z mikrofonem w teorii i praktyce.

„Mówca powinien tak skonstruować przemówienie,
by wyczerpać temat, ale nie wyczerpać słuchaczy”
Winston Churchill

7 grudnia 2016 r. od godz. 17.00

4 godziny x 45 min w większości warsztatów praktycznych

grupa 4-8 osób

Warsztaty bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja (liczna  miejsc ograniczona) na adres: biuro@fundacja-arteria.org lub pod numerem tel. 501 421 253.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Fundację ARTeria oraz VENO’S STUDIO Przemysły Qultury w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej ‘European Vocational Skills Week - Discover your Talent!’ promującej rolę kształcenia zawodowego dla rozwoju umiejętności i  kompetencji niezbędnych na współczesnym rynku pracy oraz tworzenie samych miejsc pracy. Różnorodne inicjatywy (o zasięgu lokalnym, regionalnym, a nawet międzynarodowym) odbywają się w całej Unii Europejskiej, a organizatorzy oraz uczestnicy tego tygodnia „odkrywania talentów” mają możliwość podzielenia się najlepszymi i innowacyjnymi praktykami oraz skutecznymi programami w zakresie kształcenia zawodowego, a także promowania partnerstwa biznesu i edukacji.

W trakcie warsztatów Fundacja ARTeria zaprezentuje wnioski z raportu “TALENT MATCHING – VOCATIONAL MENTORING FOR YOUNG PEOPLE FOR I-VET IN EUROPE’S CREATIVE INDUSTRIES. Research Study in Poland - Policies, Systems and Needs Analysis”, a także cele i założenia projektu Talent Matching Europe współfinansowanego w ramach programu ERASMUS +. Więcej o projekcie tutaj.

Archiwalia